Osłona przeciwnajazdowa

Osłona przeciwnajazdowa to element, który ma za zadanie chronić użytkowników dróg. Jest dodatkowym zabezpieczeniem dla pieszych, motocyklistów oraz rowerzystów. Konieczność stosowania osłon jest uregulowana kwestią prawną, dlatego warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami i zabezpieczyć pojazd zgodnie z wymaganiami prawnymi.

Osłona przeciwnajazdowa – kiedy jest wymagana?

Osłona przeciwnajazdowa boczna jest wymagana dla pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Jeśli chodzi o wymiary osłon, są one szczegółowo określone przepisami i zmieniają się w zależności od tego, czy są montowane w ciężarówkach, przyczepach lub naczepach.

Głównym elementem osłony przeciwnajazdowej jest specjalnie przycinany panel osłony, a dopasowane podpory mocowane są do podwozia ciężarówki. W zależności od rodzaju samochodu niezbędne jest dopasowanie osłony oraz liczby filarów, by całość konstrukcji była stabilna.

Postaw na wysoką jakość

Aby ochrona przeciwnajazdowa spełniała swoją funkcję, powinna być wykonana z wysokiej jakości elementów. Dostępne w naszym sklepie części: profile, uchwyty oraz elementy montażowe wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu są niezawodne i stanowią komplementarną całość, stanowiącą niezawodne zabezpieczenie. W ofercie znajdują się także elementy wykończeniowe i zaślepki Postaw na profesjonalistów i sięgnij po elementy do wykonania ochrony przeciwnajazdowej zarówno dla ciężarówki, jak i naczepy oraz przyczepy. W naszym asortymencie znajdziesz kompletny zestaw części do montażu ochrony przeciwnajazdowej.

Wyświetlanie 1–9 z 21 wyników